Zestaw Tonzo Classic

57,70 zł

Wysyłka w 24h

Darmowa dostawa od 49 zł

Puszka GRATIS od 89 zł

W zestawie taniej! Oszczędzasz 8 złotych. 

Zestaw zawiera:

• Tonzo Classic 100g, czyli wysokiej jakości brazylijską yerba mate despaladę

• ceramiczne matero Diament w kolorze białym i stalową bombillę
Ilość suszu
3/4 pojemności
przechylenie
45°
Temperatura wody
70-80 °C
Ilość parzeń
max. 7

Taniej w zestawie! Oszczędzasz 8 złotych!


Co zawiera zestaw?

• yerba mate Tonzo Classic 100 g

• matero Diament białe 350 ml

• bombilla łyżeczka

Cena tych produktów poza zestawem to łącznie 74,70 zł. A zatem kupując w zestawie oszczędzasz aż 8 złotych!

Yerba mate Tonzo Classic, czyli klasyczna brazylijska despalada posiadająca spokojny, łagodny, świeży aromat. Trawiasty posmak, charakterystyczny dla tego typu naparów, świetnie skomponuje się z różnymi dodatkami: świeżymi owocami, odrobiną cytryny czy limonki.


• kraj pochodzenia: Brazylia

Matero Diament białe przeznaczone do yerba mate o bardzo oryginalnym i nowoczesnym designie, wykonane z ceramiki. Naczynko zostało ukształtowane na wzór szlachetnego diamentu, a klasyczna biel nadaje mu eleganckiego i ponadczasowego charakteru. To interesująca alternatywa dla klasycznego matero z tykwy. Jest szkliwione wewnątrz dzięki czemu łatwiej utrzymać jego czystość.
Pojemność: około 350 ml

Wysokość: 12 cm

Bombilla, czyli rurka zakończona sitkiem, pozwala na picie yerba mate z pominięciem liści i pyłu. Nasza bombilla jest wykonana ze stali nierdzewnej i na końcu posiada sitko w kształcie rozpłaszczonej łyżeczki. Dzięki temu łatwo ją umiejscowić w matero na usypanym suszu.

Długość bombilli: 19 cm

Składniki

Tonzo Classic (yerba mate 100%) + ceramiczne matero w kolorze białym + bombilla

Zalecany sposób parzenia

Tradycyjnie yerba mate podaje się w naczynkach zwanych kalabasse lub matero, wykonanych z drewna, ceramiki lub tykwy oraz pije przez bombillę. Zgodnie ze sztuką, najpierw wsypujemy yerbę do ok. ½ - ¾ wysokości naczynia, w zależności jak mocny napar preferujemy (początkującym zalecamy mniejszą ilość). Następnie przechylamy naczynie o ok. 45° i potrząsamy nim delikatnie parę razy, tak aby susz dobrze się ułożył. Wkładamy bombillę w miejsce powstałego zagłębienia, po czym zalewamy do pełna wodą o temperaturze 70-80°C. Tak przygotowaną yerbę możemy zalewać do 7 razy – dopóki nam smakuje.

WAŻNE! Nie mieszaj naparu bombillą, żeby jej nie zatkać. Długie trzymanie zalanego suszu nie jest wskazane. Im dłużej yerba się parzy, tym jest mocniejsza, ciemniejsza i z dużą ilości goryczki.

Jeśli jeszcze nie masz matero i bombilli, nie przejmuj się – możesz przygotować swoją yerbę jak herbatę. Do parzenia dobrze sprawdzą się papierowe filtry. Powszechnie też przygotowuje się yerbę na zimno – terere, czyli mate zalaną zimną wodą, często z dodatkiem soku owocowego i lodu.

76 Tonzo Classic

Zwierzęcym odpowiednikiem mocy w wierzeniach południowoamerykańskich Indian jest jaguar. Pojawia się nawet w kilkusetletnich legendach o mate! Ten dziki kot jest najbardziej okazałym mięsożercą wśród ssaków Ameryki Południowej. Stojący jaguar może mieć nawet 76 centymetrów wysokości w kłębie (czyli od najwyższego punktu tułowia).

Polecamy również

Bombilla - łyżeczka

Metalowa rurka zakończona sitkiem do yerba mate

Zestaw Tonzo Energy

Yerba Mate Tonzo Energy 100g, matero i bombilla - kupując w zestawie oszczędzasz 8 zł

Matero Diament - białe - 350ml

Ceramiczne matero do yerba mate w oryginalnym kształcie

76 - TONZO CLASSIC - yerba mate - 100g

Klasyczna Yerba Mate o charakterystycznym trawiastym posmaku