Zestaw Tonzo Energy

58,70 zł

Wysyłka w 24h

Darmowa dostawa od 49 zł

Puszka GRATIS od 89 zł

W zestawie taniej! Oszczędzasz 8 złotych. 

Zestaw zawiera:

• Tonzo Energy 100g, czyli wysokiej jakości brazylijską yerba mate z ananasem, skórką pomarańczy, guaraną, żeń-szeniem, maliną i liściem białej morwy

• ceramiczne matero Diament w kolorze brązowym i stalową bombillę
Ilość suszu
3/4 pojemności
przechylenie
45°
Temperatura wody
70-80 °C
Ilość parzeń
max. 7

Taniej w zestawie! Oszczędzasz 8 złotych!


Co zawiera zestaw?

• yerba mate Tonzo Energy 100 g

• matero Diament brązowe 350 ml

• bombilla łyżeczka

Cena tych produktów poza zestawem to łącznie 74,70 zł. A zatem kupując w zestawie oszczędzasz aż 8 złotych!

Yerba mate Tonzo Energy to wyśmienite, zdrowe połączenie. Liście yerby pochodzącej z brazylijskich upraw, zostały tutaj wzbogacone innymi dodatkami. W składzie znajduje się: ananas kandyzowany, suszona skórka pomarańczowa, guarana, żeń-szeń, malina liofilizowana i liść morwy białej.

• kraj pochodzenia: Brazylia

Matero Diament brązowe przeznaczone do yerba mate o bardzo oryginalnym i nowoczesnym designie. Naczynko zostało ukształtowane na wzór szlachetnego diamentu, a "postarzany" brąz i napis YERBA nadaje mu wyjątkowego klimatu. To interesująca alternatywa dla klasycznego matero z tykwy. Jest szkliwione wewnątrz dzięki czemu łatwiej utrzymać jego czystość.

Pojemność: około 350 ml

Wysokość: 12 cm

Bombilla, czyli rurka zakończona sitkiem, pozwala na picie yerba mate z pominięciem liści i pyłu. Nasza bombilla jest wykonana ze stali nierdzewnej i na końcu posiada sitko w kształcie rozpłaszczonej łyżeczki. Dzięki temu łatwo ją umiejscowić w matero na usypanym suszu.

Długość bombilli: 19 cm

Składniki

Tonzo Energy (yerba mate, ananas kandyzowany (ananas, cukier, kwas cytrynowy), skórka pomarańczowa suszona, guarana, żeń-szeń, malina liofilizowana, morwa biała liść, aromat) + ceramiczne matero w kolorze brązowym + bombilla

Zalecany sposób parzenia

Tradycyjnie yerba mate podaje się w naczynkach zwanych kalabasse lub matero, wykonanych z drewna, ceramiki lub tykwy oraz pije przez bombillę. Zgodnie ze sztuką, najpierw wsypujemy yerbę do ok. ½ - ¾ wysokości naczynia, w zależności jak mocny napar preferujemy (początkującym zalecamy mniejszą ilość). Następnie przechylamy naczynie o ok. 45° i potrząsamy nim delikatnie parę razy, tak aby susz dobrze się ułożył. Wkładamy bombillę w miejsce powstałego zagłębienia, po czym zalewamy do pełna wodą o temperaturze 70-80°C. Tak przygotowaną yerbę możemy zalewać do 7 razy – dopóki nam smakuje.

WAŻNE! Nie mieszaj naparu bombillą, żeby jej nie zatkać. Długie trzymanie zalanego suszu nie jest wskazane. Im dłużej yerba się parzy, tym jest mocniejsza, ciemniejsza i z dużą ilości goryczki.

Jeśli jeszcze nie masz matero i bombilli, nie przejmuj się – możesz przygotować swoją yerbę jak herbatę. Do parzenia dobrze sprawdzą się papierowe filtry. Powszechnie też przygotowuje się yerbę na zimno – terere, czyli mate zalaną zimną wodą, często z dodatkiem soku owocowego i lodu.

77 Tonzo Energy

Pierwsze wzmianki o drogocennych właściwościach żeń-szenia pochodzą z około I w. p.n.e. Opisywał je Shennong (władca Chin) w książce „Korzenie i zioła Shennonga". Wiele lat później (w 1977 roku) na podstawie księgi powstała współczesna Wielka Encyklopedia Leków Chińskich – stały element domowych biblioteczek mieszkańców Państwa Środka.

Polecamy również

77 - TONZO ENERGY - yerba mate - 100g

Yerba Mate z ananasem, skórką pomarańczy, guaraną, żeń-szeniem, maliną i liściem białej morwy

Matero Diament - brązowe - 350ml

Ceramiczne matero do yerba mate w oryginalnym kształcie

Bombilla - łyżeczka

Metalowa rurka zakończona sitkiem do yerba mate

Chwilowo niedostępny

6 ,90 zł

Zestaw Tonzo Berry

Yerba Mate Tonzo Berry 100g, matero i bombilla - kupując w zestawie oszczędzasz 8 zł

Chwilowo niedostępny

58 ,70 zł

Zestaw Tonzo Classic

Yerba Mate Tonzo Classic 100g, matero i bombilla - kupując w zestawie oszczędzasz 8 zł