50 - OOLONG - oolong - 100g
Wysyłka w 24h
Darmowa dostawa od 49 zł
Co wyróżnia herbatę Oolong?
Turkusowa herbata? Czemu nie! W wielu krajach tak właśnie określa się Oolong, napar o słodkim smaku i kwiatowym aromacie. Ten gatunek, przygotowywany w procesie utleniania, potrzebuje kilku lat by trafić do naszych domów. Gatunek? W Chinach od 400 lat produkuje się nawet 3 tysiące odmian samego oolonga!
Najdroższa z nich to herbata Oolong Da Hong Pao. Rośnie na wulkanicznej glebie bogatej w minerały, dzięki czemu ma trudny do opisania „skalny" smak. Wiąże się z nią wiele legend. Jedna z nich mówi, że matka cesarza z dynastii Ming po wypiciu naparu wyzdrowiała z ciężkiej choroby – cesarz w podziękowaniu przykrył krzew czerwonymi szatami.
Herbata oolong (turkusowa) klasyczna uprawiana jest w południowych Chinach (najsłynniejsza, jeśli chodzi o oolong jest prowincja Fuijan) oraz na Tajwanie. To ostatnie miejsce oferuje idealne warunki do uprawy – kamienista gleba, uprawy na wysokościach i nieco chłodniejsza pogoda. Jego wyjątkowość tkwi jednak nie tyle w geografii, co w sposobie przygotowania. Przy wytwarzaniu herbaty Oolong proces fermentacji zostaje w pewnym momencie przerwany. Zbieranie, suszenie w słońcu, potrząsanie, fermentacja, podgrzewanie, suszenie – „technologia” przygotowania herbaty oolong turkusowej klasycznej, to proces wieloetapowy i bardzo skomplikowany.
Jak działa herbata oolong klasyczna? Można nazwać ją naparem piękności. Pozytywnie wpływa na cerę, na przemianę materii, może zmniejszać ryzyko zachorowania na raka, choroby serca i cukrzycę. Dobrze działa na kości, skórę i włosy; usuwa szkodliwe składniki z organizmu i wyrównuje poziom cukru we krwi.
• kraj pochodzenia: Chiny
Cena za 1 kg
189,00 zł
Składniki
herbata Oolong 100%
Wartość odżywcza w 100 g
---Zalecany sposób parzenia
Wsypujemy 1 łyżeczkę suszu do filtra bądź zaparzacza i zalewamy ok. 200 ml wody o temperaturze 90°C (czyli ok. 2 minuty po zagotowaniu). Parzymy ok. 2-4 minuty, w zależności jak mocny napar preferujemy, najlepiej pod przykryciem. Następnie oddzielamy susz od naparu. Tak przygotowujemy jedną filiżankę bądź niewielki kubek. Jeśli chcesz przygotować więcej naparu, użyj proporcjonalnie więcej suszu i wody. Smacznego!