Yerba mate sklep

Yerba mate to napar przyrządzany z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Napój ten jest szczególnie popularny w krajach Ameryki Południowej, tj. Argentyna, Paragwaj, Urugwaj i Brazylia skąd pochodzi. Po zbiorach liście i gałązki krzewu są prażone przez krótką chwilę, żeby uniknąć oksydacji, a potem suszone i rozdrabniane. Po okresie leżakowania miesza się je we właściwej proporcji tworząc elaboradę – mate o zawartości łodyżek ok. 30% lub despaladę – mocniejszą wersję, gdzie łodyżek jest nie więcej niż 10%.

Polecamy również

Tea Time - Matcha - 30 g

Japońska sproszkowana zielona herbata

38 - JAPAN SENCHA FUKUJYU - herbata zielona - 50g

Klasyczna japońska zielona herbata o wyrazistym smaku, z nutą ostrości, morza i alg

24 - JAPAN SENCHA MIYAZAKI - herbata zielona - 50g

Klasyczna japońska zielona herbata o owocowo-kwiatowej nucie i posmaku umami

Oczyszczenie - 60 g

Kompozycja ziołowa z melisą, jabłkiem, koprem i rumiankiem

Niezbędne akcesoria do matchy

W tej kategorii znajdziesz wszystko, co niezbędne do tradycyjnego przygotowania japońskiej matchy. W naszej ofercie znajduje się np. czarka do matcha, miotełka do matcha, a także niezbędne mieszadło do matchy wykonane z naturalnych materiałów (bambusa).

Akcesoria z naszego sklepu, wraz z opakowaniem oryginalnej, zdrowej, sproszkowanej matchy są również idealnym pomysłem na prezent! Stwórz swój własny, oryginalny zestaw do robienia matcha! Akcesoria z tej kategorii pomogą w jej przygotowaniu! Wyróżniają się naturalnym składem, wysoką jakością i niepodważalnymi walorami estetycznymi. Przenieś się myślami do Japonii i zobacz, jak przyjemne może być przygotowanie matchy!