Herbata na pobudzenie i koncentrację

Nie wszyscy wiedzą, że herbata pobudzająca potrafi postawić na nogi tak samo dobrze jak kawa. W obu napojach znajduje się kofeina (w herbacie nazywana jest teiną), która dodaje energii i pobudza do działania. Warto więc przynajmniej raz na jakiś czas zamienić małą czarną na filiżankę ulubionej herbaty, tym bardziej że gorzki smak kawy nie każdemu odpowiada. W naszej ofercie znajdziesz duży wybór pobudzających herbat. Możesz wybrać swój ulubiony gatunek bez dodatków lub postawić na kompozycje z owocami albo ziołami. Zapraszamy do zakupów!

Polecamy również

Tea Time - Matcha - 30 g

Japońska sproszkowana zielona herbata

38 - JAPAN SENCHA FUKUJYU - herbata zielona - 50g

Klasyczna japońska zielona herbata o wyrazistym smaku, z nutą ostrości, morza i alg

24 - JAPAN SENCHA MIYAZAKI - herbata zielona - 50g

Klasyczna japońska zielona herbata o owocowo-kwiatowej nucie i posmaku umami

Oczyszczenie - 60 g

Kompozycja ziołowa z melisą, jabłkiem, koprem i rumiankiem

Herbaty pobudzające — nie tylko zielona

Zielona herbata jest bardzo ceniona ze względu na swoje właściwości pobudzające. Już jedna filiżanka z pierwszego parzenia da Ci energię na cały dzień. Jest też niezastąpiona w czasie nauki do egzaminów czy wyczerpującej pracy umysłowej. Podobne działanie ma czarna herbata na skupienie, która jest popularna ze względu na swój mocny smak. Można ją z łatwością łączyć z innymi składnikami (na przykład imbirem, trawą cytrynową czy płatkami róży), które zneutralizują jej gorzki posmak.

Najwięcej teiny ma w sobie herbata biała, która jest najmniej przetworzona. Wypicie jej przed wyjściem do pracy da Ci dużo energii i pomoże skupić się na obowiązkach. Skuteczne właściwości pobudzające ma również herbata czerwona, oolong, a także mieszanki na bazie yerby mate. Warto jednak podkreślić, że rooibos (susz z czerwonokrzewu afrykańskiego) nie zawiera teiny. Polecamy go więc raczej osobom, które szukają relaksu i wyciszenia, nie pobudzenia.

Herbata pobudzająca zamiast kawy

Herbaty pobudzające działają znacznie dłużej niż kawa. Ich moc zależy od wielu czynników — między innymi od jakości surowca, miejsca, w którym rósł krzew czy zacienienia rośliny. Warto więc kupować herbatę na skupienie w sprawdzonych punktach.

Niemałe znaczenie ma również sposób parzenia. Zielona herbata pobudza najbardziej, gdy jest zalewana wodą w temperaturze 60-80 stopni Celsjusza i parzona 2-3 minuty. Ważne jest, żeby pilnować tego czasu. Napar parzony dłużej będzie miał właściwości uspokajające.

Czarną herbatę na koncentrację również należy parzyć 2-3 minuty, jednak ziele możesz zalać wodą o wyższej temperaturze. Z kolei białą herbatę możesz parzyć nawet do pięciu minut.

Polecamy także inne mieszanki dostępne w naszym sklepie. W naszym asortymencie znajdują się między innymi: