Zielona herbata Matcha

Matcha w proszku to japońska, sproszkowana zielona herbata, która używana jest w ceremonii picia herbaty cha-no-yu (dosł. "gorąca woda na herbatę"). Może być również wykorzystywana jako dodatek do potraw, np. makaronu, ciastek czy lodów. Sprawdź, jakie jeszcze inne wariacje na temat matchy kryją się w naszej ofercie.

Polecamy również

Tea Time - Matcha - 30 g

Japońska sproszkowana zielona herbata

38 - JAPAN SENCHA FUKUJYU - herbata zielona - 50g

Klasyczna japońska zielona herbata o wyrazistym smaku, z nutą ostrości, morza i alg

24 - JAPAN SENCHA MIYAZAKI - herbata zielona - 50g

Klasyczna japońska zielona herbata o owocowo-kwiatowej nucie i posmaku umami

Oczyszczenie - 60 g

Kompozycja ziołowa z melisą, jabłkiem, koprem i rumiankiem

Matcha w proszku – nie tylko na wyjątkowe okazje

Matcha zielona herbata to wyjątkowy napój, który był niegdyś podawany dla uczczenia niecodziennych uroczystości. Picie tego naparu o nietypowym kolorze było ważnym rytuałem (i do dziś nim pozostaje w wielu rodzinach). Dziś jednak zielona herbata matcha w proszku jest łatwo dostępna, więc każdy może się nią delektować na co dzień. Możesz parzyć ją tradycyjnie lub wykorzystać ją w kuchennych eksperymentach. Jeśli dodasz ją do muffinek, uzyskają intensywny zielony kolor – i to bez żadnych sztucznych barwników.

Matcha w sklepie Teaverso jest dostępna także w gustownej puszce, więc świetnie sprawdzi się jako prezent dla miłośnika zielonej herbaty w proszku.

Parzenie zielonej herbaty matcha

Jak zrobić matchę do picia? Do tradycyjnego rytuału będą Ci potrzebne: matchawan (czarka), chasen (bambusowa trzepaczka) i chashuku (bambusowa łyżeczka). Wsyp dwie bambusowe łyżeczki do czarki i zalej 100 ml przegotowanej wody w temperaturze 80°C. Mieszaj przez około 30 sekund. Jeśli nie przepadasz za mocnym naparem, możesz uzupełnić czarkę wodą.

Jak przygotować matchę, jeśli nie masz w domu czarki ani trzepaczki? Po prostu wsyp do ulubionego kubka dwie zwykłe łyżeczki i zalej gorącą wodą lub mlekiem, a następnie intensywnie mieszaj. Możesz też użyć spieniacza do mleka, żeby było szybciej.

Nasz sklep z herbatą przygotował także inne napoje o niepowtarzalnym aromacie. W naszej ofercie znajduje się między innymi:Zapraszamy do zakupów!