Czas na Herbatę - Matcha - 50g

13,90 zł

Wysyłka w 24h

Darmowa dostawa od 49 zł

Puszka GRATIS od 89 zł

Jakie efekty daje Matcha? Z jednej strony relaks, z drugiej energia i poprawa koncentracji. Niemożliwe? Przekonaj się!  

• opakowanie zawiera herbatę matcha, czyli zieloną sproszkowaną herbatę
Ilość proszku
1 łyżeczka / 100 ml
Temperatura wody
80°C
Czas mieszania
do 30 sekund
Pora dnia
dzień

Dlaczego warto sięgnąć po herbatę Matcha?


Matcha to niezwykła herbata otrzymywana w procesie mielenia liści zielonej herbaty z pierwszych wiosennych zbiorów. Jest bogata w składniki odżywcze takie jak aminokwasy, antyoksydanty, witaminy, minerały czy błonnik. Ma wyjątkowe właściwości pobudzające - jedna filiżanka naparu równa się dziesięciu filiżankom naparu z Senchy. Ponadto uspokaja, zmniejsza stres oraz niepokój. Matcha ma w sobie wszystko, co najlepsze - działa relaksująco, a zarazem pobudza umysł i ciało do aktywności.

Matcha z powodzeniem może być stosowana w kulinariach jako dodatek do ciast czy deserów opartych na jogurtach i świeżych owocach.


• kraj pochodzenia: Chiny

Cena za 1 kg

2 163,33 zł

Składniki

herbata Matcha 100%

Zalecany sposób parzenia

Do tradycyjnej japońskiej metody przygotowywania herbaty matcha potrzebne są: czarka "matchawan", bambusowa trzepaczka "chasen" oraz bambusowa łyżeczka "chashaku". Wsyp dwie bambusowe lub jedną zwykłą łyżeczkę matchy (1,5g) do czarki, następnie zalej 100 ml gorącej wody (80 °C) i intensywnie mieszaj chasenem. Wykonuj ruchy przypominające literę M aż do powstania zielonej, gęstej piany. Zajmuje to niecałe 30 sekund. Następnie możesz dolać więcej wody w zależności od tego, jak mocną chcesz mieć swoją matchę.

Matchę możesz również przygotować przy użyciu spieniacza do mleka. Wówczas matchę wsyp do kubka , wlej wodę i dokładnie wymieszaj spieniaczem. Dolej wody według uznania. Zamiast wody do matchy możesz dodać też sok lub mleko.

Polecamy również

Czarka Matchawan

Tradycyjna ceramiczna czarka do matchy

Miotełka Chasen

Tradycyjna bambusowa miotełka do matchy

Łyżeczka Chashaku

Tradycyjna bambusowa łyżeczka do matchy

89 - JAPAN SENCHA KAGOSHIMA - herbata zielona - 0,5kg

Klasyczna zielona herbata o kwiatowym aromacie