Łyżeczka Chashaku

15,90 zł

Wysyłka w 24h

Darmowa dostawa od 49 zł

Puszka GRATIS od 89 zł

Zrób swoje Chanoyu. Tradycyjna bambusowa łyżeczka do nabierania matchy sprawi, że przygotowanie matchy będzie istną ceremonią.

• chaskaku, czyli tradycyjna bambusowa łyżeczka do nabierania matchy
Ilość proszku
1 łyżeczka / 100 ml
Temperatura wody
80°C
Czas mieszania
do 30 sekund
Pora dnia
dzień

Do czego służy łyżeczka Chashaku?

Chashaku to tradycyjna bambusowa łyżeczka do odmierzania porcji matchy, wykrawana z pojedynczego kawałka bambusa. Należy do podstawowych narzędzi japońskiej ceremonii herbacianej. Zakrzywiona część służy do precyzyjnego nabierania niewielkiej ilości herbaty i umieszczania jej w specjalnej czarce - matchawanie. 

Łyżeczki nie należy myć w zmywarce. 

Długość: 18 cm

Co to jest matcha?

Niezwykła, sproszkowana herbata otrzymywana w procesie mielenia liści zielonej herbaty z pierwszych wiosennych zbiorów. Bogata w składniki odżywcze (aminokwasy, antyoksydanty, witaminy, minerały, błonnik). Jedna filiżanka naparu równa się dziesięciu filiżankom naparu z Senchy. Uspokaja, zmniejsza stres i niepokój. Picie Matchy działa relaksująco, pobudza umysł i ciało do aktywności. Krzewy herbaty przeznaczonej na Matchę poddawane są specjalnej procedurze opracowanej w epoce Azuchi-Momoyama. Na dwa tygodnie przed zbiorami krzewy ocieniane są matami, przez co spowolniony zostaje ich wzrost. Liście nabierają koloru bladej zieleni i wytwarzają aminokwasy, dzięki czemu herbata jest słodsza i bardziej aromatyczna. Matcha używana jest w ceremonii picia herbaty cha-no-yu (dosł. "gorąca woda na herbatę"). Stosowana jest także w kulinariach jako dodatek do ciast, babeczek, deserów opartych na jogurtach i świeżych owocach. Japońska Matcha marki Tea Time produkowana jest w całości z Tencha, czyli wyłącznie z części miękkiej blaszki liścia, bez nerwów głównych i bocznych. Tencha jest mielona tradycyjnie na kamiennych płytach z granitu, które pozwalają zamienić liście w proszek, którego pojedyncze drobinki maja średnicę paru mikronów. By utrzymać wysoki poziom jakości, hermetycznie zapakowana Matcha jest transportowana do Europy wyłącznie drogą lotniczą, unikając dużych zmian temperatury podczas transportu.

Zalecany sposób parzenia

Do tradycyjnej japońskiej metody przygotowywania herbaty matcha potrzebne są: czarka "matchawan", bambusowa trzepaczka "chasen" oraz bambusowa łyżeczka "chashaku". Wsyp dwie bambusowe lub jedną zwykłą łyżeczkę matchy (1,5g) do czarki, następnie zalej 100 ml gorącej wody (80 °C) i intensywnie mieszaj chasenem. Wykonuj ruchy przypominające literę M aż do powstania zielonej, gęstej piany. Zajmuje to niecałe 30 sekund. Następnie możesz dolać więcej wody w zależności od tego, jak mocną chcesz mieć swoją matchę.

Zamiast wody do matchy możesz dodać też sok lub mleko.

Polecamy również

Tea Time - Matcha - 30 g

Japońska sproszkowana zielona herbata

Czas na Herbatę - Matcha - 50g

Sproszkowana zielona herbata

Czarka Matchawan

Tradycyjna ceramiczna czarka do matchy

Miotełka Chasen

Tradycyjna bambusowa miotełka do matchy