Herbata zielona

Żeby powstała idealna herbata zielona liściasta, części rośliny przetwarza się tuż po zbiorze. Najpierw poddawane są procesowi więdnięcia, następnie powstrzymuje się oksydację – w taki sposób zachowują swój kolor. Przed suszeniem nadaje się liściom różne kształty, np. igły (herbaty japońskie, Sencha), spirale czy zwinięte kulki (Gunpowder). Zielona herbata liściasta jest szczególnie ceniona (również w kosmetyce) ze względu na swe właściwości antyoksydacyjne oraz dużą zawartość polifenoli chroniących przed atakiem wolnych rodników odpowiedzialnych za proces starzenia się organizmu.

Polecamy również

Tea Time - Matcha - 30 g

Japońska sproszkowana zielona herbata

38 - JAPAN SENCHA FUKUJYU - herbata zielona - 50g

Klasyczna japońska zielona herbata o wyrazistym smaku, z nutą ostrości, morza i alg

24 - JAPAN SENCHA MIYAZAKI - herbata zielona - 50g

Klasyczna japońska zielona herbata o owocowo-kwiatowej nucie i posmaku umami

Oczyszczenie - 60 g

Kompozycja ziołowa z melisą, jabłkiem, koprem i rumiankiem

Jakie właściwości ma zielona herbata liściasta?

Herbata liściasta zielona jest często wybierana przez osoby chcące stracić na wadze. I bardzo słusznie — regularne picie tego napoju zwiększa wydalanie lipidów i cholesterolu, co znacznie pomaga w chudnięciu. Delikatny smak herbaty zielonej sypanej sprawia, że wiele osób nie dodaje do niej cukru ani miodu. Taki napój bez dodatków jest zupełnie pozbawiony kalorii. Polecamy go także w profilaktyce miażdżycy, nowotworów i chorób sercowo-naczyniowych.


Zielona herbata liściasta może działać relaksująco lub pobudzająco — w zależności od czasu parzenia. Napój parzony 2-3 minuty poprawi Twoją koncentrację i zwiększy energię do pracy. Z kolei napój uspokajający warto parzyć 4-6 minut. Pamiętaj, że liści nie powinno się zalewać wrzątkiem. Po zagotowaniu wody w czajniku warto odczekać 7-8 minut. Herbata zielona liściasta może być parzona kilka razy, jednak najcenniejszy napar uzyskasz z drugiego parzenia. Zawiera on nieco mniej teiny, więc możesz podać go nawet po południu (nie polecamy jednak pić go późnym wieczorem przed położeniem się do łóżka).

Herbata zielona liściasta dla każdego

Herbata zielona ze sklepu Teaverso to idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników aromatycznych napojów. W naszej ofercie znajdziesz jej różne odmiany zarówno bez dodatków, jak i z nutą owocową, korzenną, ziołową czy kwiatową. Pakujemy je w estetyczne opakowania, dlatego mogą być świetnym gotowym prezentem dla bliskiej osoby. Bogaty wybór różnych dodatków sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.


Nasz sklep z herbatą ma w ofercie także inne herbaty o różnym działaniu, takie jak:Zapoznaj się z naszą pełną ofertą i wybierz mieszankę, która będzie Ci towarzyszyć w czasie relaksujących wieczorów z książką lub wczesnych poranków przed wyjściem do pracy. Zapraszamy do zakupów!