50 - OOLONG - oolong - 50g

1 opinii
8,90 zł

Wysyłka w 24h

Darmowa dostawa od 49 zł

Puszka GRATIS od 89 zł

Turkusowa herbata? Czemu nie! W wielu miejscach tak właśnie określa się Oolong. Przeczytaj nasz opis poniżej, by dowiedzieć się więcej.

• klasyczna herbata Oolong w postaci całych liści "zgniecionych" w kulki o nieco cierpkim smaku podobnym do herbat zielonych

• herbata jest spakowana w praktyczną torebkę z wygodnym zamknięciem, dzięki czemu zachowa swój smak i aromat na dłużej
Ilość suszu
1 łyżeczka / 200 ml
Temperatura wody
90°C
Czas parzenia
2-4 min
Pora dnia
dzień

Co wyróżnia herbatę Oolong?


Turkusowa herbata? Czemu nie! W wielu krajach tak właśnie określa się Oolong, napar o słodkim smaku i kwiatowym aromacie. Ten gatunek, przygotowywany w procesie utleniania, potrzebuje kilku lat by trafić do naszych domów. Gatunek? W Chinach od 400 lat produkuje się nawet 3 tysiące odmian samego oolonga!

Najdroższa z nich to herbata Oolong Da Hong Pao. Rośnie na wulkanicznej glebie bogatej w minerały, dzięki czemu ma trudny do opisania „skalny" smak. Wiąże się z nią wiele legend. Jedna z nich mówi, że matka cesarza z dynastii Ming po wypiciu naparu wyzdrowiała z ciężkiej choroby – cesarz w podziękowaniu przykrył krzew czerwonymi szatami.

Herbata oolong (turkusowa) klasyczna uprawiana jest w południowych Chinach (najsłynniejsza, jeśli chodzi o oolong jest prowincja Fuijan) oraz na Tajwanie. To ostatnie miejsce oferuje idealne warunki do uprawy – kamienista gleba, uprawy na wysokościach i nieco chłodniejsza pogoda. Jego wyjątkowość tkwi jednak nie tyle w geografii, co w sposobie przygotowania. Przy wytwarzaniu herbaty Oolong proces fermentacji zostaje w pewnym momencie przerwany. Zbieranie, suszenie w słońcu, potrząsanie, fermentacja, podgrzewanie, suszenie – „technologia” przygotowania herbaty oolong turkusowej klasycznej, to proces wieloetapowy i bardzo skomplikowany.

Jak działa herbata oolong klasyczna? Można nazwać ją naparem piękności. Pozytywnie wpływa na cerę, na przemianę materii, może zmniejszać ryzyko zachorowania na raka, choroby serca i cukrzycę. Dobrze działa na kości, skórę i włosy; usuwa szkodliwe składniki z organizmu i wyrównuje poziom cukru we krwi.


• kraj pochodzenia: Chiny

Cena za 1 kg

218,00 zł

Składniki

herbata Oolong 100%

Wartość odżywcza w 100 g

---

Zalecany sposób parzenia

Wsypujemy 1 łyżeczkę suszu do filtra bądź zaparzacza i zalewamy ok. 200 ml wody o temperaturze 90°C (czyli ok. 2 minuty po zagotowaniu). Parzymy ok. 2-4 minuty, w zależności jak mocny napar preferujemy, najlepiej pod przykryciem. Następnie oddzielamy susz od naparu. Tak przygotowujemy jedną filiżankę bądź niewielki kubek. Jeśli chcesz przygotować więcej naparu, użyj proporcjonalnie więcej suszu i wody. Smacznego!

50 Oolong

Oolong z chińskiego można przetłumaczyć jako "herbata Czarnego Smoka". Smok to natomiast bardzo ważna postać w wierzeniach chińskich. Zazwyczaj przedstawiany jest jako długie, wężopodobne stworzenie z wielkimi szponami i tradycyjnie symbolizuje moc przynoszącą szczęście. Postrzegany jest również jako władca deszczu i w ogóle wody. Wielu Chińczyków używa terminu „Potomkowie Smoka” jako swej identyfikacji etnicznej.

Polecamy również

51 - MILK OOLONG - herbata turkusowa - 50g

Klasyczna herbata oolong aromatyzowana mlekiem

Chwilowo niedostępny

12 ,90 zł

51 - MILK OOLONG - zimowa herbata turkusowa - 50g

Klasyczna herbata oolong aromatyzowana mlekiem w zimowej torebce

57 - JASMIN OOLONG - herbata turkusowa - 50g

Klasyczna herbata oolong aromatyzowana świeżymi kwiatami jaśminu

53 - BALTA - herbata turkusowa - 50g

Herbata oolong z żurawiną, truskawką, jabłkiem i kwiatem pomarańczy

54 - ADRIA - herbata turkusowa - 50g

Herbata oolong z cytryną, kwiatem klitorii ternateńskiej, bławatkiem niebieskim i bławatkiem różowym

Filtry papierowe XS - 100 sztuk

Wygodne torebki do parzenia herbaty w sam raz na jeden kubek