Matero Diament - białe - 350ml

28,90 zł

Wysyłka w 24h

Darmowa dostawa od 49 zł

Puszka GRATIS od 89 zł

Niezwykle oryginalne i eleganckie matero w kształcie diamentu w kolorze bieli to idealna propozycja dla osób ceniących szyk i elegancję.

• ceramiczne, szkliwione matero do yerba mate o pojemności 350ml
Ilość suszu
3/4 pojemności
Przechylenie
45°
Temperatura wody
70-80°C
Ilość parzeń
max. 7

Do czego służy matero?

Ceramiczne matero przeznaczone do yerba mate o bardzo oryginalnym i nowoczesnym designie. Naczynko zostało ukształtowane na wzór szlachetnego diamentu, a klasyczna biel nadaje mu eleganckiego i ponadczasowego charakteru. To interesująca alternatywa dla klasycznego matero z tykwy.  Jest szkliwione wewnątrz dzięki czemu łatwiej utrzymać jego czystość.

Pojemność: około 350 ml
Wysokość: 12 cm

Jak parzyć yerba mate?

Tradycyjnie yerba mate podaje się w naczynkach zwanych kalabasse lub matero, wykonanych z drewna, ceramiki lub tykwy oraz pije przez bombillę. Zgodnie ze sztuką, najpierw wsypujemy yerbę do ok. ½ - ¾ wysokości naczynia, w zależności jak mocny napar preferujemy (początkującym zalecamy mniejszą ilość). Następnie przechylamy naczynie o ok. 45° i potrząsamy nim delikatnie parę razy, tak aby susz dobrze się ułożył. Wkładamy bombillę w miejsce powstałego zagłębienia, po czym zalewamy do pełna wodą o temperaturze 70-80°C. Tak przygotowaną yerbę możemy zalewać do 7 razy – dopóki nam smakuje.

WAŻNE! Nie mieszaj naparu bombillą, żeby jej nie zatkać. Długie trzymanie zalanego suszu nie jest wskazane. Im dłużej yerba się parzy, tym jest mocniejsza, ciemniejsza i z dużą ilości goryczki.

Jeśli jeszcze nie masz matero i bombilli, nie przejmuj się – możesz przygotować swoją yerbę jak herbatę. Do parzenia dobrze sprawdzą się papierowe filtry. Powszechnie też przygotowuje się yerbę na zimno – terere, czyli mate zalaną zimną wodą, często z dodatkiem soku owocowego i lodu.

Polecamy również

Bombilla Bola czarna ze szczoteczką

Bombilla do yerba mate z kamieniem chłodzącym i szczoteczką do czyszczenia

Chwilowo niedostępny

34 ,90 zł

WildPower Yerba Mate Very Berry - 400 g

Yerba mate z maliną, jagodą, czerwoną porzeczką i bławatkiem

WildPower Yerba Mate Fitness - 200 g

Yerba mate z czerwoną herbatą Pu Erh, wiśnią, jabłkiem i nagietkiem

Matero Diament - czarne - 350ml

Ceramiczne matero do yerba mate w oryginalnym kształcie