Czerwona herbata na odchudzanie – jaka?

Pu Erh dzięki swoim właściwościom znany jest na całym świecie jako czerwona herbata na odchudzanie. To miano zawdzięcza w szczególności swoim działaniom poprawiającym pracę układu pokarmowego. Niestety przez dość intensywny ziemisty smak i zapach wielu osobom ciężko jest przekonać się do regularnego spożywania tego czerwonego naparu.

Herbata czerwona uprawiana jest przeważnie w prowincji Yunnan. Jedynie pochodząca z tego regionu ma prawo do nazwy, pochodzącej od miasta uprawy – Pu Erh. Proces produkcji czerwonej herbaty zaczyna się tak samo jak produkcja zielonej. Po wysuszeniu następuje proces fermentacji mikrobiologicznej, któremu Pu Erh zawdzięcza swoje unikalne walory oraz właściwości. Proces ten polega na poddaniu liści działaniu mikroorganizmów. W zależności od sposobu przeprowadzania i celu, taki proces może trwać nawet kilkadziesiąt lat. Dzięki takiej obróbce uzyskuje się dość ciemną herbatę o specyficznym ziemistym aromacie i smaku. Taki napar oprócz (przez niektórych pożądanych) walorów smakowych, cechują liczne właściwości zdrowotne. Pu Erh wspomaga pracę układu pokarmowego, łagodzi dolegliwości żołądkowe i dobrze wpływa na florę bakteryjną jelit oraz ich ogólną pracę. Działa pozytywnie na wątrobę, a także łagodzi objawy kamicy oraz reumatyzmu. Dodatkowo wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i antyalergiczne, poprawia wygląd skóry, pomaga utrzymać higienę jamy ustnej oraz stosuje się go do uśmierzania bólów brzucha i łagodzenia skutków spożycia alkoholu. Wreszcie, to co dało mu przydomek czerwona herbata na odchudzanie – Pu Erh pomaga kontrolować masę ciała i to właśnie dlatego obecnie stosowany jest jako składnik wielu diet odchudzających. Taki napar pity regularnie reguluje poziom cholesterolu i ciśnienia we krwi, zmniejsza otłuszczenie organów, przyspiesza metabolizm tłuszczów i blokuje powstawanie nowej niepożądanej tkanki tłuszczowej. Właśnie dlatego osoby, którym zależy na utrzymaniu zdrowej sylwetki powinny regularnie sięgać po czerwoną herbatę. Świetnie nadaje się ona do picia o każdej porze dnia, zwłaszcza po posiłkach jako lekki i odświeżający napój.

Czerwoną herbatę warto pić regularnie, ale szczególnie opłaca się po nią sięgnąć gdy chcesz zadbać o swoją sylwetkę.

Jak wybrać czerwoną herbatę?

Czerwona herbata na odchudzanie charakteryzuje się mocnym ziemistym smakiem, mimo tego nie powinno się jej pić z cukrem, gdyż może on zneutralizować jej pożądane zdrowotne właściwości. Pu Erh spotkamy w różnych postaciach, od herbaty w torebkach, aż do postaci prasowanej. Najwięcej pożądanych właściwości ma liściasta oraz w formie prasowanej. Dla osób początkujących oraz dla osób, którym ciężko jest się przekonać do smaku, idealnym rozwiązaniem będą herbaty czerwone z dodatkami. Pu Erh z dodatkiem liofilizowanych owoców, bądź płatków kwiatów w smaku bardziej przypominają doskonale znaną i lubianą czarną herbatę. Dlatego w naszej ofercie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Należy jednak pamiętać, że tylko systematyczne i konsekwentne spożywanie czerwonej herbaty przynosi wymarzone efekty.

Data publikacji:

19.01.2022