38 - JAPAN SENCHA FUKUJYU - herbata zielona - 100g

39,90 zł

Wysyłka w 24h

Darmowa dostawa od 49 zł

Puszka GRATIS od 89 zł

Doskonała odmiana japońskiej zielonej herbaty, to inwestycja w doznania smakowe, ale też dobre samopoczucie. Niewiele wystarczy, by czerpać z natury to, co najlepsze.

• klasyczna zielona herbata o wyrazistym smaku, z nutą ostrości, morza i alg

• herbata jest spakowana w praktyczną torebkę z wygodnym zamknięciem, dzięki czemu zachowa swój smak i aromat na dłużej

Ilość suszu
1 łyżeczka / 200 ml
Temperatura wody
80°C
Czas parzenia
1-3 min
Pora dnia
dzień

Co wyróżnia herbatę Japan Sencha Fukujyu?


Jedna z licznych legend o „świętej górze” Fudżi mówi, że każde ziarenko piasku czy popiołu wyniesione przez ludzi za dnia, w nocy cudownie wraca na swoje miejsce, aby idealny kształt wulkanu nigdy się nie zmienił. W ten wzorcowy obraz, utrwalany na dziełach sztuki ludowej, wpisują się też herbaciane krzewy, z których powstaje klasyczna Japan Sencha Fukujyu.

W wyniku nietypowego procesu produkcji (używanie pary wodnej), liście herbaty zachowują wysoką zawartość minerałów. Wcześniej (jesienią) zbiera się je razem z łodygami – co ciekawe, mechanicznie.

Sencha ma w sobie siłę góry, skąd pochodzi. Jej smak – wyrazisty, z nutą ostrości, morza i alg – to propozycja dla fanów zdecydowanych nut i mocnych, zielonych herbat. Napar w kolorze jasno-oliwkowym mieni się w słońcu, zachęcając do degustacji. A warto go spróbować – picie Japan Sencha Fukujyu może sprzyjać zwalczaniu wolnych rodników, pomagać w oczyszczaniu organizmu oraz spowalnianiu jego starzenia. Fluor zawarty w zielonej herbacie chroni zęby i poprawia pracę układu pokarmowego.

Doskonała odmiana herbaty zielonej i zachowanie podstaw jej parzenia, to inwestycja w doznania smakowe, ale też zdrowie. Niewiele wystarczy, by czerpać z natury to, co najlepsze.


• kraj pochodzenia: Japonia

Cena za 1 kg

399,00 zł

Składniki

herbata zielona 100%

Wartość odżywcza w 100 g

---

Zalecany sposób parzenia

Wsypujemy 1 łyżeczkę suszu do filtra bądź zaparzacza i zalewamy ok. 200 ml wody o temperaturze 80°C (czyli ok. 5 minut po zagotowaniu). Parzymy ok. 1-3 minuty, w zależności jak mocny napar preferujemy, najlepiej pod przykryciem. Następnie oddzielamy susz od naparu. Tak przygotowujemy jedną filiżankę bądź niewielki kubek. Jeśli chcesz przygotować więcej naparu, użyj proporcjonalnie więcej suszu i wody. Smacznego!

38 Japan Sencha Fukujyu

Święta góra Fudżi bywa czasem bardzo… szanowna. Słowo „góra” tłumaczy się jako san. Trudność języka japońskiego sprawia jednak, że myśląc o górze Fudżi, możemy powiedzieć o czymś zupełnie innym. San oznacza między innymi tytuł grzecznościowy – stąd błędne sformułowania tłumaczone jako „Szanowna Fudżi”. :) Słownik „The Modern Reader’s Japanese-English Character Dictionary” informuje, że w języku japońskim jako san czyta się aż…. 38 różnych znaków. Stąd dość łatwo o pomyłkę.

Polecamy również

24 - JAPAN SENCHA MIYAZAKI - herbata zielona - 50g

Klasyczna japońska zielona herbata o owocowo-kwiatowej nucie i posmaku umami

89 - JAPAN SENCHA KAGOSHIMA - herbata zielona - 50g

Klasyczna zielona herbata o kwiatowym aromacie

37 - JAPAN TAMARYOKUCHA - herbata zielona - 50g

Klasyczna japońska zielona herbata o nieco dymnym aromacie i słodkim posmaku

Czas na Herbatę - Matcha - 50g

Sproszkowana zielona herbata

Chwilowo niedostępny

13 ,90 zł

Tea Time - Matcha - 30 g

Japońska sproszkowana zielona herbata

Chwilowo niedostępny

69 ,90 zł