26 - CHINA GUNPOWDER SUPER - zimowa herbata zielona - 50g

7,90 zł

Wysyłka w 24h

Darmowa dostawa od 49 zł

Puszka GRATIS od 89 zł

Ręcznie zbierana i zwijana w kulki przypominające proch strzelniczy.

• klasyczna zielona herbata o wyrazistym smaku i nieco cierpkim aromacie charakterystycznym dla herbat zielonych

• herbatę pakujemy w specjalne, zimowe opakowanie. Świetnie sprawdzi się jako prezent.
Ilość suszu
1 łyżeczka / 200 ml
Temperatura wody
80°C
Czas parzenia
1-3 min
Pora dnia
dzień

Co wyróżnia herbatę China Gunpowder Super?


Anhui to jedno z piękniejszych miejsc w Chinach. Prowincja znajduje się w dorzeczu Jangcy i Żółtej Rzeki. Krzewy herbaty rosną tutaj w sąsiedztwie żółtych gór Huangshan, które słyną z przepięknych wschodów słońca. To też jedno z niewielu miejsc, gdzie ze szczytu można obserwować zalegające niżej chmury. Nie bez powodu masyw wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dla miłośnika herbat nie krajobrazy są tutaj najważniejsze – prowincja Anhui to ojczyzna naparów, zaliczanych do Wielkich Dziesięciu Herbat Chińskich. Stąd też wywodzi się China Gunpowder Super – zielona, klasyczna chińska herbata. Listki tej niecodziennej kompozycji są ręcznie zbierane i zwijane. Małe kuleczki przypominają wyglądem proch strzelniczy – stąd nazwa Gunpowder. „Perłowa” herbata (jak określa się ją w Chinach) jest naparem o dużej wyrazistości, dość cierpkim smaku i gorzkim aromacie. Wyczuwalne są w nim trawiaste, nieco dymne nuty – po chwili degustacji można też odnaleźć tam świeżość, kojarzącą się z ziołowym, miętowym naparem. Warto dać sobie chwilę, by móc docenić głębię tej kompozycji. Jest się nad czym pochylić – początki China Gunpowder Super sięgają czasów panowania dynastii Tang (618-907).

Do dzisiaj Gunpowder z powodzeniem gości w kubkach i filiżankach na całym świecie. Poleca się spożywanie jej o poranku, maksymalnie do wczesnego popołudnia (posiada wysoką zawartość teiny, która może utrudniać zasypianie). Według chińskich mnichów, ten słomkowo-zielony napar genialnie oczyszcza umysł, dodaje energii i przygotowuje na intensywny dzień. Jeśli chcesz sprawdzić, czy mieli rację – zdecyduj się na herbatę zieloną klasyczną China Gunpowder Super.


• kraj pochodzenia: Chiny

Cena za 1 kg

158,00 zł

Składniki

herbata zielona Gunpowder 100%

Wartość odżywcza w 100 g

---

Zalecany sposób parzenia

Wsypujemy 1 łyżeczkę suszu do filtra bądź zaparzacza i zalewamy ok. 200 ml wody o temperaturze 80°C (czyli ok. 5 minut po zagotowaniu). Parzymy ok. 1-3 minuty, w zależności jak mocny napar preferujemy, najlepiej pod przykryciem. Następnie oddzielamy susz od naparu. Tak przygotowujemy jedną filiżankę bądź niewielki kubek. Jeśli chcesz przygotować więcej naparu, użyj proporcjonalnie więcej suszu i wody. Smacznego!

26 China Gunpowder Super

Najstarszy na świecie kalendarz (księżycowy) powstał w Chinach już w 2600 r. p.n.e. Sto lat później w Państwie Środka wynaleziono pierwszy zegar słoneczny – gnonom.

Polecamy również

9 - GUNPOWDER SUPER BLACK - herbata czarna - 50g

Klasyczna czarna herbata o lekko cierpkim smaku

31 - SENCHA JAPAN STYLE - herbata zielona - 50g

Klasyczna zielona herbata o subtelnym, lekko gorzkawym smaku

32 - YUN MING GREEN - herbata zielona - 50g

Klasyczna zielona herbata o słodko-gorzkim smaku