32 - YUN MING GREEN - herbata zielona - 50g

9,90 zł

Wysyłka w 24h

Darmowa dostawa od 49 zł

Puszka GRATIS od 89 zł

Jedna z najstarszych i najbardziej szlachetnych odmian herbaty na całym świecie.

• klasyczna zielona herbata o słodko-gorzkim smaku

• herbata jest spakowana w praktyczną torebkę z wygodnym zamknięciem, dzięki czemu zachowa swój smak i aromat na dłużej
Ilość suszu
1 łyżeczka / 200 ml
Temperatura wody
80°C
Czas parzenia
1-3 min
Pora dnia
dzień

Co wyróżnia herbatę Yun Ming Green?


Yun Ming Green można byłoby nazwać babką, a nawet prababką dzisiejszych zielonych herbat. Taką, która więcej widziała, słyszała i dzięki temu pomoże błyskawicznie rozwiązać nasze kłopoty. Analogia nie jest przypadkowa – herbata zielona klasyczna Yun Ming Green powstaje w prowincji Yunnan od wieków. Susz nazywa się inaczej Yunnan Green Dynasty. Jest jedną z najstarszych i najbardziej szlachetnych odmian na całym świecie.

O tym, że właściwości Yun Ming Green są niezwykłe, przekonano się już w starożytności. Mnisi tworzyli w swoich klasztorach zdrowotne wywary, okłady i inne leki – wszystko, na bazie liści naszej herbacianej „prababki”.

Dlaczego zielona klasyczna Yun Ming Green cieszy się taką sławą? Zacznijmy od liści – ich suszenie nie obejmuje fermentacji, dlatego zostaje w nich mnóstwo cennych substancji. Srebrzysto-zielonkawe (biało-zielonkawe) spiralki podczas zaparzania rozwijają się powoli, bez pośpiechu – ze spokojem buddyjskiego mnicha. Powstały napar to skarbnica zdrowia. Napar – słodkawy, z delikatną nutką goryczy – to źródło witamin C, E, B, teiny i polifenoli. Zielona herbata może dzięki temu pomagać w walce z infekcjami, wyrównywać ciśnienie, działać pozytywnie na poziom cholesterolu i pomagać oczyszczać organizm.

Jakie warunki są najlepsze, by potencjał starożytnej mądrości objawił się w naszej filiżance? 1 łyżeczka Yun Ming Green i 200 mililitrów wody o temperaturze nie większej niż 80 stopni Celsjusza. Parzenie przebiega wolniej niż w przypadku innych zielonych herbat – nawet 3 lub 4 minuty, w zależności od tego, jaką intensywność i smak chcemy uzyskać.


• kraj pochodzenia: Chiny

Cena za 1 kg

218,00 zł

Składniki

herbata zielona 100%

Wartość odżywcza w 100 g

---

Zalecany sposób parzenia

Wsypujemy 1 łyżeczkę suszu do filtra bądź zaparzacza i zalewamy ok. 200 ml wody o temperaturze 80°C (czyli ok. 5 minut po zagotowaniu). Parzymy ok. 3-4 minuty, w zależności jak mocny napar preferujemy, najlepiej pod przykryciem. Następnie oddzielamy susz od naparu. Tak przygotowujemy jedną filiżankę bądź niewielki kubek. Jeśli chcesz przygotować więcej naparu, użyj proporcjonalnie więcej suszu i wody. Smacznego!

32 Yun Ming Green

Głównymi wierzeniami w dzisiejszych Chinach są tak zwane religie chińskie (tradycyjne) czyli taoizm i konfucjonizm oraz buddyzm. Wyznaje je 32,2% społeczeństwa. Według oficjalnych danych w Państwie Środka mieszkają oprócz tego wyznawcy chrześcijaństwa i islamu. W praktyce, innych wierzeń już dużo, dużo więcej.

Polecamy również

31 - SENCHA JAPAN STYLE - herbata zielona - 50g

Klasyczna zielona herbata o subtelnym, lekko gorzkawym smaku

33 - YUN MING BLACK - herbata czarna - 50g

Klasyczna czarna herbata o intensywnym smaku, bez goryczy

26 - CHINA GUNPOWDER SUPER - zimowa herbata zielona - 50g

Klasyczna zielona herbata o wyrazistym i nieco cierpkim smaku w zimowej torebce

68 - FELICO - świąteczna herbata zielona - 50g

Świąteczna zielona herbata Gunpowder z pomarańczą, jagodami inkaskimi, trawą cytrynową, goździkami, kwiatem granatu i imbirem, okraszona cukrowymi płatkami śniegu

Chwilowo niedostępny

12 ,90 zł

26 - CHINA GUNPOWDER SUPER - herbata zielona - 50g

Klasyczna zielona herbata o wyrazistym i nieco cierpkim smaku

68 - FELICO - zimowa herbata zielona - 50g

Zimowa zielona herbata Gunpowder z pomarańczą, jagodami inkaskimi, trawą cytrynową, goździkami, kwiatem granatu i imbirem, okraszona cukrowymi płatkami śniegu

Dzbanek bańka - 0,8l

Szklany dzbanek z zaparzaczem i pokrywką