30 - GEN MAI CHA - herbata zielona - 1 kg

75,90 zł

Wysyłka 2-5 w dni robocze

Darmowa dostawa od 49 zł

Puszka GRATIS od 89 zł

Szukasz herbat dla swojego biznesu? Skorzystaj z naszej oferty dla firm. Jeśli interesują Cię inne gramatury bądź produkty, skontaktuj się z nami pisząc na adres: michal.roczek@teaverso.com

• klasyczna tradycyjna zielona herbata z dodatkiem prażonego ryżu
Ilość suszu
1 łyżeczka / 200 ml
Temperatura wody
80°C
Czas parzenia
1-3 min
Pora dnia
dzień

Co wyróżnia herbatę Gen Mai Cha?


Herbata w wielu rejonach świata była kiedyś towarem luksusowym. Aby móc zapewnić picie tego naparu wszystkim warstwom społecznym (również biedniejszym) Japończycy wpadli na pomysł. Obniżyli cenę trunku, a w zamian do liści herbaty zaczęli dodawać popularny w Azji, uprażony ryż. W ten sposób powstała jedna z kultowych, zielonych herbat – Genmaicha. „Herbata ludu” była pita przez osoby poszczące z powodów religijnych (pomagała zagłuszyć uczucie głodu). Do popularności napoju przyczyniły się też bary sushi, gdzie herbata zielona Genmaicha do dziś jest bardzo często serwowana.

Genmaicha po zaparzeniu daje złoto-zielony napar o słodkawym smaku, z delikatną orzechową (kasztanową nutą). Herbata ma dużo delikatniejszy aromat niż klasyki zielonych naparów – zawdzięcza to specyficznemu procesowi obróbki liści. Bezpośrednio po zerwaniu pędów z krzewu, poddaje się je suszeniu (tak, by nie dopuścić do utleniania). To sprawia, że Genmaicha zawiera dużo więcej leczniczych składników.

Zielona klasyczna Genmaicha to całe bogactwo prozdrowotnych składników – zawiera wiele witamin, fluoru i polifenoli. Herbata może być popijana w ciągu całego dnia, nawet w późnych godzinach nocnych (ze względu na niską zawartość kofeiny). Doskonale wpływa na samopoczucie, dodaje energii i ma działanie pobudzające. Zawiera witaminy (m.in. B i F), wpływa na krążenie i wspomaga organizm w czasie stresu i zmęczenia. Herbata Genmaicha polecana jest zwłaszcza osobom, które mają problem z regulacją glukozy – charakterystyczne „goryczki” zawarte w herbacie wyrównują poziom cukru, regulują produkcję żółci, cholesterolu i mogą przyspieszać spalanie tłuszczu.

Jak w przypadku każdej zielonej herbaty najważniejsza w przygotowaniu jest temperatura wody - od 65 do 80 stopni Celsjusza (taką temperaturę możemy uzyskać 4-5 minuta od wrzenia). Dodatkowo – warto pamiętać o przykryciu i oddzieleniu liści od naparu (by herbata nie nabrała goryczy). Tradycyjnie też dla zielonej herbaty – ten sam susz można parzyć kilkukrotnie. Każde kolejne „zaparzanie” wydłużamy wtedy o pół minuty.


• kraj pochodzenia: Chiny 

Cena za 1 kg

94,81 zł

Składniki

herbata zielona genmaicha 100%

Wartość odżywcza w 100 g

---

Zalecany sposób parzenia

Wsypujemy 1 łyżeczkę suszu do filtra bądź zaparzacza i zalewamy ok. 200 ml wody o temperaturze 80°C (czyli ok. 5 minut po zagotowaniu). Parzymy ok. 1-3 minuty, w zależności jak mocny napar preferujemy, najlepiej pod przykryciem. Następnie oddzielamy susz od naparu. Tak przygotowujemy jedną filiżankę bądź niewielki kubek. Jeśli chcesz przygotować więcej naparu, użyj proporcjonalnie więcej suszu i wody. Smacznego!

30 Gen Mai Cha

Pierwotnie herbata ta była spożywana wyłącznie przez ubogie warstwy chińskiego społeczeństwa, a ryż stanowił składnik dodawany w celu obniżenia ceny. W trakcie jej produkcji, w procesie więdnięcia, liście tracą ok. 30% początkowej zawartości wody.

Polecamy również

31 - SENCHA JAPAN STYLE - herbata zielona - 50g

Klasyczna zielona herbata o subtelnym, lekko gorzkawym smaku

26 - CHINA GUNPOWDER SUPER - herbata zielona - 50g

Klasyczna zielona herbata o wyrazistym i nieco cierpkim smaku

Tea Time - Matcha - 30 g

Japońska sproszkowana zielona herbata

32 - YUN MING GREEN - herbata zielona - 50g

Klasyczna zielona herbata o słodko-gorzkim smaku

Czas na Herbatę - Matcha - 50g

Sproszkowana zielona herbata