Zdrowe nawodnienie organizmu z herbatą

Prawdopodobnie nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że to właśnie woda jest najważniejszym składnikiem ludzkiego organizmu. Szacuje się, że w przypadku dorosłego człowieka stanowi ona około 60% masy ludzkiego ciała. Wiele zależy od wieku i płci. Jednak w dalszym ciągu bardzo często zdarza nam się zapomnieć o tym, jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest odpowiednie nawodnienie. Ile wody dziennie powinniśmy wypijać? Czy herbata nawadnia? Zapraszamy do lektury artykułu.


Odwodnienie jest szczególnie groźne latem, kiedy to mechanizmem obronnym przed wysokimi temperaturami i żarem lejącym się z nieba jest pocenie się. Nadmierna i w zasadzie niemożliwa do kontrolowana utrata płynów zagraża zdrowiu i życiu człowieka.


Typowymi objawami odwodnienia organizmu są:


● silne bóle głowy,
● problemy z koncentracją,
● problemy trawienne,
● kłopot z pamięcią.


Przyjęło się, że średnia ilość płynów, jaką powinien wypijać dorosły człowiek to około 2-2,5 litry dziennie. Pyszną i zdrową alternatywą dla klasycznej wody może być... herbata! Mimo że często słyszy się, że napój ten odwadnia, to są to tylko mity, które już dawno zostały obalone. Herbata, podobnie jak kawa, zawiera teinę - jednak w tym pierwszym przypadku jej ilość jest zdecydowanie mniejsza. Co więcej, im dłużej parzymy herbatę, tym działanie tego pobudzającego składnika jest mniejsze. Czy to oznacza, że herbata nawadnia? Otóż napój ten tuż obok wody uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych źródeł płynów. Jednak ważne jest to, po jaką herbatę sięgamy.

Czy herbata nawadnia?

Dobór rodzaju herbaty w upalne dni nie powinien być przypadkowy. Aby nawodnić organizm, szczególnie zalecane jest picie schłodzonych herbat ziołowych, takich jak np. pokrzywa, mięta, melisa czy rumianek. Dodatkowo zioła pomagają w oczyszczeniu organizmu z toksyn, a także podkręcają metabolizm. Po więcej informacji o tym, jak zadbać o formę z herbatą, zapraszamy tutaj!


Poszukujesz odpowiedzi na pytanie, czy zielona herbata nawadnia? Śpieszymy z odpowiedzią! Otóż zielona herbata i biała, które niegdyś uznawane były za towary luksusowe, nie bez przyczyny dziś uchodzą za eliksiry młodości. Ponadto zielona herbata może poszczycić się zaszczytnym mianem jednego z najzdrowszych napojów na świecie. Jednak ze względu na ilość zawartej w niej kofeinę, zaleca się spożywanie maksymalnie 5 filiżanek naparu dziennie.


Latem szczególnie zadbaj o nawodnienie swojego organizmu. Świetnie przy tym sprawdzi się herbata Cold brew.

Jak zrobić Cold brew?

Uwaga! Miłośnicy chłodnych napoi wbrew pozorom wcale nie muszą rezygnować z picia swojej ulubionej herbaty! Z pomocą przyjdzie Cold brew, czyli parzenie na zimno. Aby cieszyć się niepowtarzalnym smakiem, wystarczy herbatę zalać zimną wodą. Następnie umieścić w lodówce na kilka godzin i… gotowe. Zupełnie nowy wymiar herbaty jest w zasięgu ręki.


Gołym okiem widać, że wbrew utartym stereotypom herbata nie odwadnia. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich odmian, które najlepiej poradzą sobie z uzupełnieniem płynów, a jednocześnie dostarczą wielu cennych składników mineralnych. Nie zapominaj, że odpowiednio nawodniony organizm ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie! Wierzymy, że od teraz będziesz ze spokojem sięgać po kubek wypełniony swoją ulubioną herbatą. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszego sklepu internetowego.

Data publikacji:

27.07.2021